Serwis GoWork i „opinie o pracodawcach”.

Awatar użytkownika
Mosky
Posty: 8
Rejestracja: 19 kwie 2012, 00:30

Serwis GoWork i „opinie o pracodawcach”.

Postautor: Mosky » 07 gru 2012, 01:43

Od wielu lat bardzo popularną formą pomocy w poszukiwaniu ofert pracy jak i pracowników są różnego rodzaju serwisy internetowe. Za ich pośrednictwem wiele osób zdobyło jakieś zajęcie, a pracodawcy rekrutowali pracowników do swoich firm. Zaufanie do takich serwisów jest podstawą ich funkcjonowania. Niestety nie można tego powiedzieć o serwisie GoWork (http://www.gowork.pl) , dziale „opinie o pracodawcach”. Zamieszczane są tam przez internautów opinie o różnych pracodawcach (firmach), stosunków tam panujących, perspektyw rozwoju, wynagrodzeń, ogólnej atmosfery itp. Nie wszystkie opinie są pochlebne. Sporo firm nie traktuje pracowników jak należy, o czym możemy się dowiedzieć z części wpisów. I w tym miejscu zaczyna się temat „zaufania” do serwisu GoWork. Istnieją pracodawcy, którzy nie mogą mieć żadnych negatywnych opinii na swój temat. Co prawda opinie takie się pojawiają, ale szybko są usuwane lub moderowane, oczywiście na korzyść pracodawcy. Nie chodzi tutaj o jakieś wulgaryzmy, czy personalne przytyki, ale o nieprzychylne opinie lub nawet niewygodne pytania. Jeżeli jakaś firma ma być „OK” to proceder ten jest stosowany bardzo konsekwentnie. Powstaje pytanie, czy tak rozpowszechniony w dziale „opinie o pracodawcach” proceder nie jest też stosowany na innych „działkach” tego serwisu, czy za tak wykonywaną przecież ciężką prace, ktoś ma wymierne korzyści od „pracodawców”. A może to nawet sami pracodawcy moderują opinie o swoich firmach? A co z bezpieczeństwem danych tysięcy ludzi poszukujących pracy? Tego możemy się już tylko domyślać.

Polecam, także zapoznać się z tekstem tego bloga.
http://paweldejko.blogspot.com/2011/09/ ... wojej.html

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Posty: 867
Rejestracja: 25 sty 2007, 02:24
Lokalizacja: Orneta
Kontakt:

Re: Serwis GoWork i „opinie o pracodawcach”.

Postautor: czarnaewa » 07 gru 2012, 17:01

Swego czasu pośredniczyli do pracy za granicą. Nie zawsze ludzie byli zadowoleni i opisali to na moim forum. Musiałam usunąć bo straszyli procesem podobnie jak panowie od cudownych odkurzaczy z chin ludowych
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

Gość

Re: Serwis GoWork i „opinie o pracodawcach”.

Postautor: Gość » 14 lis 2013, 11:19

Moja ocenzurowana przez gowork krytyczna opinia o niewolniczej pracy we Frito Lay w Grodzisku Mazowieckim:
Pracuję przez w FL przez Randstad od niedawna. Muszę przyznać, że takiego zapieprzu myślałem, że już się nie spotyka - zupełny wyzysk w XIX-wiecznym stylu. Zadziwia mnie, czy ci ludzie tam zatrudnieni nigdy nie podniosą swojego robotniczego łba, czy do emerytury będą śmigać jak automaty przy taśmie, przy układaniu kartonów? Ludzie, mamy XXI wiek, są jakieś prawa pracownicze, prawa człowieka, jest coś takiego, jak czas wypoczynku, BHP, jest w końcu godność człowieka. O pieniądzach powiem tylko tyle, że jest się całkowicie na zawołanie agencji pracy tymczasowej, z 25% etatu na umowie (umowy podpisywane są co miesiąc, może to trwać nawet parę lat, bo z FL współpracuje parę agencji, więc można przeskoczyć do innej, a umowy z FL nie dostać - dla wybranych, zaprawionych w bojach), podsumowując: zarobki 600-1600zł/m-c, zależy ile się razy będzie wezwanym do pracy.
Motto: nie dawaj nabijać kiesy kapitaliście owocami twojej krwawicy.


meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Inne”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl
 

 

cron