Zostałem oszukany przez pseudo fachowca:(:(

konrado941
Kontakt:

Zostałem oszukany przez pseudo fachowca:(:(

Postautor: konrado941 » 15 cze 2008, 12:52

Witam !!!
Na forum szukam pomocy. Chciałbym dowiedzieć się kilka ważnych dla mnie rzeczy. W zeszłym tygodniu kończył prace u mnie w domu pewien pseudo fachowiec, którego polecił mi znajomy. Kiedy przyszło do wypłaty zażyczył sobie sporą sumę pieniędzy o której wcześniej nie było mowy.Po długich negocjacjach cena została obniżona ale i tak nie była to cena która była wcześniej ustalana.Więc zgodziłem sie lecz zarządałem wystawienia rachunku na tą kwotę. Pseudo fachowiec powiedział mi że gdyby wiedział o rachunku to już by go tu dawno nie było. Wnioskując działał cały czas na czarno.Nie wypłaciłem mu tych pieniędzy i nie chciałem z nim rozmawiać. Jednak gdy wyszedłem z domu moja żona dała mu te pieniądze do świętego spokoju żeby się z nim nie kłócić bo zagroził że jak nie dostanie pieniędzy to jej tą robote rozpier....Gdy wróciłem fachowca już nie było. Teraz proszę o pomoc jak dojść do sprawiedliwości aby ten gość już nikomu takiego czegoś nie wyrządził i abydopadło do prawo:(:(
KP

Awatar użytkownika
maddie_k
Kontakt:

Postautor: maddie_k » 17 cze 2008, 13:20

1.natłuc znajomemu
2.żonie też powinno się dostać
3.opisz mi na priv jaka była kwota uzgodniona jakiej żądał i ile dała mu żona i jaka jest sytuacja tego faceta (emeryt własna dział. zatrudniony gdzieś itp.czy inny dziad)
4.mam pewien pomysł ale to zależy od tego co mi napiszesz ;-)
Geniusz ma ograniczenia, głupota nie jest aż tak upośledzona ;)

konrado941
Kontakt:

Postautor: konrado941 » 17 cze 2008, 18:32

Zacznijmy od tego że gość z tego co wiem pracuje w prywatnej firmie chyba za hydraulika, po drugie kwota początkowa to od 2500zł do 3000zł w tej granicy, zażądał od Nas 5000zł ale powiedział żeby nie było krzywdy dla nikogo to 4500zł( po kłótni pod moją nie obecność dostał 4000zl) co mogę jeszcze napisać chyba tylko to że okazał się oszustem i naciągaczem wiem że nie odzyskam już pieniędzy ale chciałbym się jakoś zrewanżować ......pozdrawiam
KP

Awatar użytkownika
czarnaewa
Administracja forum
Kontakt:

Postautor: czarnaewa » 17 cze 2008, 20:01

od 2500zł do 3000zł w tej granicy
Jak widać nasi fachowcy się cenią, jest niedobór na rynku to mamy efekty. A faceta przydałoby się jakoś załatwić żeby juz innych nie naciągnął. Mam nadzieję że Maddie go urządzi :mrgreen:
Manipulacja neuroperswazyjna!!!

Moje posty mają charakter opinii i oceny, a przez to nie są zniesławiające i nie stanowią znamion czynu opisanego w kk.

Uznanie za bezprawne opinii, stanowiłoby zbyt daleką ingerencję w sferę poszanowania wolności ekspresji i naruszałoby art. 10 ust. 1 Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności

Przypominam że wyrażanie negatywnych opinii - o działaniu osób czy przedsiębiorstw, o jakości ich produktów czy usług - nie jest działaniem bezprawnym i samo w sobie nie narusza dóbr osobistych.

konrado941
Kontakt:

Postautor: konrado941 » 17 cze 2008, 20:13

No właśnie pasowało by go jakoś urządzić aby inni już nie mieli kłopotów nie każdego przecież stać na taki koszt a różnica w kwocie była znaczna:((
KP

Awatar użytkownika
Mariusz82

Postautor: Mariusz82 » 18 cze 2008, 06:49

Zgloś się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Europejskiego Centrum Konsumentów
http://www.konsument.gov.pl/
http://www.uokik.gov.pl/pl/ochrona_kons ... ywidualne/

konrado941
Kontakt:

Postautor: konrado941 » 18 cze 2008, 08:25

Świety pomysł :):) tylko jak facowiec ma nie zarejstrowaną dzałalnośc to też go się ustaw????dziekuje za podpowiedź:):)
KP

Awatar użytkownika
maddie_k
Kontakt:

Postautor: maddie_k » 18 cze 2008, 13:26

możesz też obsmarować go na czarnej liście w muratordom.pl Żle,że zapłaciliście ale można zrobić parę rzeczy:np. wziąć dyktafon i nagrać rozmowę,z której wynika,że mieliście umowę takiej treści a on wziął więcej. Sąd zdecyduje o jej przydatności. Świadków masz:żonę, która notabene wskutek groźby [karalnej] została zmuszona do zapłaty wygórowanej kwoty.A dostarczał ci kosztorysy na piśmie? pewnie nie, a przydałyby się ;-) można zadenuncjować gościa nawet anonimowo do Skarbowego, bo nie odprowadza podatków i ZUS też ;-) pomyślę i napiszę jak i co po kolei. możliwości jest bez liku. Jak pracuje dla kogoś to pracodawcę też można poinformować uprzejmie by przyjrzał się pracownikowi ;-)

Awatar użytkownika
maddie_k
Kontakt:

Postautor: maddie_k » 18 cze 2008, 14:22

można zapytać w stowarzyszeniach zawodowych [[cechach] może takowe istnieją???] czy gość do takiego należy i jak tak to wnieść skargę, będzie miał sąd koleżeński ;-P

Awatar użytkownika
Mariusz82

Postautor: Mariusz82 » 18 cze 2008, 17:19

@konrado941
Napewno masz jakiś kontakt do niego. Nie wszedł on zwyczajnie do twojego mieszkania z ulicy i sam nie zaoferował swojej pomocy.? Pewnie ktos Ci go polecił, więc napewno kontakt , jakieś namiary, dane personalne będziesz w stanie zdobyć (czytaj ustalić). Wówczas zgłaszasz sprawę do konsulatnata w ww. urzędzie i On już Ci poradzi co dalej bedzie można robic. Pozdrawiam.

meble kuchenne 4 poziom opinie

Wróć do „Inne”

Created by Matti from StylesFactory.pl and Warlords of Draenor
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited
Polski pakiet językowy dostarcza phpBB.pl